طراحی لوگو
طراحی لوگو
مارس 9, 2019
بروشور
طراحی بروشور
مارس 9, 2019

کاتالوگ چیست؟ در پاسخ به این سوال که کاتالوگ چیست می‌توان گفت: کاتالوگ ابزاری برای معرفی هر چه بهتر محصول و خدمات شما به مخاطبان است و تاثیر چشمگیری در تبلیغات و توسعه برند شما دارد. طراحی کاتالوگ و بروشور می‌تواند کسب و کار شما را دگرگون کند. قیمت طراحی کاتالوگ بسته به نوع، تعداد صفحات، هدف از طراحی و چاپ کاتالوگ و موارد دیگر محاسبه شده و متغیر است.
طبق اصول طراحی کاتالوگ، برای طراحی کاتالوگ حرفه ای مراحل زیر طی می‌شود:
1- تهیه محتوای کاتالوگ:
در این مرحله همه محتوای مورد نیاز برای طراحی انواع کاتالوگ شامل متن ها و عکس ها گردآوری می‌شوند.
2- تهیه تصاویر جذاب:
مهم ترین و اصلی ترین بخش از طراحی کاتالوگ مربوط به تهیه عکس های مناسب است. عکس هایی که بتواند توجه کاربر را جلب کرده و او را به استفاده از محصول شما ترغیب کند.
3- مشخص نمودن ویژگی های محصول:
تمام مشخصات محصولات که لازم است مخاطب از آن‌ها آگاهی داشته باشد، در این مرحله نوشته می‌شوند. این ویژگی ها به گونه ای نوشته می‌شوند که اطلاعات مفید و جامعی در اختیار مخاطب قرار دهند. مواردی مانند کد محصول، قیمت، جنس، ابعاد، کارایی و ... در این مرحله مشخص می‌شوند.
4- انتخاب اندازه کاتالوگ:
اینکه کاتالوگ چه اندازه‌ای داشته باشد را نوع کاتالوگ و مورد مصرف آن مشخص می‌کند.
5- تعداد صفحات کاتالوگ:
در تعیین تعداد صفحات باید به این نکته توجه داشت که مطالب بیش از حد مفصل و وقتگیر نباشند که باعث دلزدگی شوند و در مقابل هم بیش از حد مختصر نباشد که مخاطب به دلیل کمبود اطلاعات نتواند تصمیم قطعی راجع به محصول شما بگیرد. مسئله دیگری که باید در نظر داشت، مضرب 4 بودن تعداد صفحات است. یعنی اعدادی مانند 4،8،12،16،20 و ... زیرا چاپخانه ها هر 4 صفحه را در یک ورق کاغذ چاپ می‌کنند.
6- سازماندهی مطالب کاتالوگ:
لازم است مطالب کاتالوگ توسط شخصی خبره، به ترتیب خاصی چیده شوند. به عنوان مثال کالاهای مشابه در کنار هم قرار گیرند.
7- طراحی جلد مناسب و زیبا:
پیش از آن که مشتریان با مطالب شما در کاتالوگ آشنا شوند، و درباره محصولات تان قضاوت کنند، با جلد کاتالوگ روبرو می‌شوند. جلد کاتالوگ باید به گونه ای طراحی شود که مخاطب را برای دیدن محتویات داخل کاتالوگ آن ترغیب کند.
8- چاپ کاتالوگ:
پس از طی مراحل فوق کاتالوگ آماده چاپ می‌شود. ابتدا یک نسخه اولیه از آن چاپ می‌شود تا کیفیت آن بررسی شود. چاپ کاتالوگ و باکیفیت بودن آن نیز نکته مهمی است که اگر به آن دقت نشوند تمام زحمات مراحل دیگر بی نتیجه خواهند ماند.

کاتالوگ